Jau pavisam drīz apkures tarifs Rīgā palielināsies: nākamo apkures sezonu a/s Rīgas siltums klienti sāks ar apmēram 12 procentu lielāku siltumenerģijas tarifu, ceturtdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze"


Siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu projekts kopš pērnā gada decembra tiek skatīts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, un tuvākajā laikā regulatoram ir jāpieņem lēmums, tad arī būs skaidrs, no kura mēneša centralizētās apkures un karstā ūdens patērētāji sāks maksāt vairāk.

Tarifa kāpumu uzņēmumā pamato gan ar sešus gadus nemainītu tarifu (kopš 2013. gada jūnija), dabasgāzes uzglabāšanas maksas pieaugumu (par 20 procentiem), dabasgāzes cenas pieaugumu (par 35 procentiem), iepirktās siltumenerģijas cenas kāpumu (par 24 procentiem), kā arī šķeldas cenu.

A/s Rīgas siltums valdes locekle Birute Krūze skaidroja, ka 2017.gadā tika atvērts dabasgāzes tirgus, kā rezultātā mainījās arī tarifa aprēķina metodika. Tomēr Rīgas siltums savu tarifu nemainīja un pielīdzināja to pēdējai fiksētajai dabasgāzes cenai. Ja tas nebūtu izdarīts, tad jau tagad siltumenerģijas tarifs būtu augstāks, un pašreizējā situācijā uzņēmums vērstos regulatorā ar tarifa samazinājuma projektu - par deviņiem procentiem.

Krūze norādīja, ka pat pēc tarifa pieauguma, salīdzinoši ar citām Latvijas lielākajām pilsētām, Rīgā tik un tā būs vienas no zemākajām siltuma izmaksām.

Neatkarīgā Rīta Avīze