Latvijas tālbraucēja šofera Oļega Prokolova meklēšana ilga gandrīz divus gadus. Pirms divām nedēļām viņa līķis tika atrasts Strasbūrā, Francijā, vēsta organizācija "Bezvests.lv.


Tālbraucējs no Latvijas pazuda Francijā 2015. gadā, bet tika atrasts miris tikai šī gada septembra sākumā Strasbūrā. 45 gadus vecā tālbraucēja Oļega Prokolova līķi pirms divām nedēļām atrada Strasbūras policijas iecirkņa komisāri kādā ūdenstilpnē netālu no slimnīcas, kurā fūres vadītājs veicis izmeklējumus. 

DNS ekspertīze apstiprināja, ka atrastais ir tieši pazudušais Oļegs. Viņa mirstīgās atliekas atrada gandrīz divus gadus pēc tam, kad viņš tika izsludināts meklēšanā, par to "Bezvests.lv" informēja viņu brīvprātīgā Francijā Linda Valtere. 

Linda ar savu ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Francijā, bet nezaudē saikni ar Latviju. Sludinājums par Latvijas valsts piederīgā pazušanu Francijā Lindai nepagāja secen - sieviete "svešu bēdu" ņēma pie sirds un izdarīja visu, lai palīdzētu atrast līdzpilsoni. Taču ne sludinājumu izlīmēšana, ne meklēšana parkos, patversmēs, cietumos un Strasbūras slimnīcās, kā arī internetā, nedeva rezultātus. 

Vairākus mēnešus Linda uzturēja sakarus ar Strasbūras policijas komisariātu, kas meklēja pazudušo Latvijas iedzīvotāju. Taču arī Francijas policistiem neizdevās "uziet pazudušā pēdas. 

Smagās automāšīnas vadītājs pazuda nenoskaidrotos apstākļos, esot reisā. Viņš piegādāja kravu, bet mājās, Latvijā, par spīti radinieku gaidām, tā arī neatgriezās. 

Pēc dažiem zvaniem tuviniekiem Latvijā viņa telefons (gan privātais, gan darba) pārstāja darboties.  Kolēģi no firmas, kurā Oļegs strādāja, atrada mašīnu ar tālbraucēja privātajām mantām un dokumentiem dažu kilometru attālumā no slimnīcas, kurā tālbraucējs kādu laiku atradās. Kolēģi pārdzina izkrauto mašīnu uz Latviju, bet pašu tālbraucēju atrast neizdevās. 

Tā arī nesagaidot pazudušo dēlu mājās, pēc pusgada nomira Oļega māte. Pārējie radinieki turpināja nepacietīgi gaidīt ziņas. Zināms, ka no 2015. gada 9. novembra pazudušais atradās reisā Francijas austrumos - piegādāja kravu Urmattā, kas ir 37 kilometrus no Strasbūras. 

Tajā laikā pats Oļegs pa telefonu stāstīja, ka atrodas slimnīcā Strasbūrā netālu no robežas ar Vāciju. Pēdējo reizi ar paziņām viņš kontaktējās 2015. gada 29. novembrī, kopš tā laika viņa telefons neatbildēja, "Bezvests.lv" pastāstīja Oļega bērnības draugi, ar kuriem viņš regulāri sazvanījās. 

"Patlaban aktuāls ir jautājums par līķa transportēšanu uz Latviju, lai mēs, tuvinieki, varētu viņu pienācīgi apglabāt," norāda Oļega tante. Ja transporta kompānijas vadītājs, kurā Oļegs strādāja, izpildīs savu solījumu un apmaksās mirstīgo atlieku transportēšanas izdevumus, tuvinieki būs ļoti pateicīgi.