Režisors Viesturs Kairišs paudis satraukumu par Latvijas galvaspilsētas nākotni.


Savu publikāciju Facebook režisors nodēvējis par ''Rīgas iznīcināšana''.

''Vai man vienam liekas, ka Rīga tiek apzināti un brutāli iznīcināta? Un tā nav tikai skumji banālā sirsniņa kā garumzīme uz pilsētas nosaukuma un apsveikums 8. martā uz okupācijas muzeja,'' raksta Kairišs.

''Tiek dedzinātas vēsturiskās ēkas. Īpaši Āgenskalnā. Gadiem ilgi tās stāv īpašnieku pamestas, līdz apzināti tiek novestas līdz graustu līmenim, tad nojauktas, vai sliktākajā gadījumā nodedzinātas. Lai uzceltu kārtējās bezgaumīgās augstceltnes “koka Rīgas” vai jūgendstila ēku vietā. Tas notiek Rīgas domes acu priekšā un, visticamāk, ar aktīvu līdzdalību,'' pārliecināts mākslinieks.

''Kas būs nākošā ēka? Rīga tiek iznīcināta! Tā vairs nebūs “mūsu” Rīga, bet “viņu”. Ušakova, Amerika, Burova un bezzobainās Rīgas opozīcijas Rīga,'' paziņojis Kairišs.

''Un milzīgs kauna traips bijušās valdošās koalīcijas partiju sejās, kuras atdeva cīņu par Rīgu vēlēšanās, nespējot vienoties ne par spēcīgu mēra kandidātu, ne par jēgpilnu Rīgas nākotnes vīziju. Pieprasu respektēt manas - Rīgas pamatiedzīvotāja tiesības un jūtas, un atjaunot jūgendstila ēku Raņķa Dambī tās vēsturiskajā izskatā. Kā arī rūpīgi izmeklēt (ja tas ir iespējams uz ātru roku nojauktajā ēkā) ugunsgrēka iemeslus un vainīgos saukt pie atbildības. Par atbildību uzskatu vēsturiskās ēkas pilnīgu atjaunošanu,'' pieprasa Kairišs.