Pie rēķina klāt līdz diviem eiro – ar tādu cenu celšanu jauno gadu sagaidījuši daudzi Latvijas telekomunikāciju kompānijas “Lattelecom” klienti, ziņo "Latvijas Avīze"


Daudzi uzdod jautājumu – kāpēc? Jo “Lattelecom” pēdējā laikā izcēlies ar diezgan biežu pakalpojumu cenu kāpumu. Sociālajos tīklos izteikušies arī tādi klienti, kuriem neilgā laikā rēķins pieaudzis pat par 40%. Nevienā nozarē tik liels cenu kāpums tik īsā laikā nav bijis, tāpēc grūti vērtēt kompānijas apgalvoto, ka cenas cēlušās, jo tās pieaug gan degvielai, gan gāzei, gan ūdensapgādei, gan siltumenerģijai u.c.

Atbildē “Latvijas Avīzei” kompānija norāda, ka tai jāveic arī “regulāras investīcijas, jāuzlabo pakalpojumi un jāpiemērojas visā pasaulē un Latvijā arvien augošajām satura izmaksām, ko prasa satura piegādātāji, lai arī turpmāk nodrošinātu pakalpojumu esošajā kvalitātē. “Lattelecom” pēdējo piecu gadu laikā attīstībā ir investējis gandrīz 150 miljonus, pērn vien 27 miljoni eiro investēti attīstībā un pakalpojumu uzlabošanā. Arvien lielākas investīcijas jāveic, lai nodrošinātu stabilu, ātru un drošu internetu, jo pēdējo gadu laikā klientu izmantoto datu plūsma ir palielinājusies vairākas reizes. Turklāt papildu investīcijas jānodrošina arī kiberdrošības risinājumu modernizācijai.”

Kompānija norāda, ka pieaug arī klientu pieprasījums pēc augstvērtīga un vietējā televīzijas satura, pieaug gan kanālu izmaksas, ko tie pieprasa par savu kanālu retranslāciju, gan arī satura veidošanas izmaksas – ne tikai iepirktajiem kanāliem, bet arī “Lattelecom” pašu satura izstrādei, veidojot kanālu “360TV” un “STV1” programmas.

“Lattelecom” savā atbildē “LA” neatklāja, cik daudziem samaksa cēlusies un kāds ir vidējais cenu kāpums, taču zināms, ka maksimālajam kāpumam vajadzētu būt diviem eiro. Sociālajos tīklos sūdzas par lielāku pieaugumu.

“Visiem klientiem, kurus skars pakalpojuma maksas izmaiņas, šī informācija ir nosūtīta uz viņu profilu pašapkalpošanās vietnē “mansLattelecom.lv”, kā arī uz viņu norādītajiem e-pastiem – aicinām klientus ieskatīties šajās saziņas vietās, lai uzzinātu precīzāko informāciju. Pakalpojuma maksa mainīsies vairākiem pakalpojumiem, taču ne visiem šo konkrēto pakalpojumu klientiem – starta internetam, “Helio”, virszemes televīzijas un nelielai daļai balss pakalpojumu klientiem, kuriem bija piešķirtas lielas atlaides vai kuri lietoja tarifu plānu, kas tiek slēgts,” norāda “Lattelecom” pārstāve Lāsma Trofimova.

la.lv