Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties kārtējam pasaules čempionātam, piektdien pirmajā pārbaudes spēlē izbraukumā ar rezultātu 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Francijas valstsvienību.


Latvijas izlases sastāvā savus pirmos vārtus guva Oskars Batņa, kamēr pamatlaikā izcēlās arī Māris Bičevskis.

Šīs spēles rezultātu jau 36.sekundē atklāja mājinieku hokejists Šarls Betrāns, bet kopumā Latvijas izlase aizvadīja pieticīgu pirmo periodu, izceļoties tikai ar vienu iespēju gūt vārtus. Savukārt 27 sekundes pirms trešdaļas beigām 2:0 panāca Antonī Rešs.

Otrajā periodā Latvijas valstsvienība jau spēlēja krietni enerģiskāk, un vienā no epizodēm Elvijs Biezais izskrēja vienatnē uz vārtiem, taču vārtsargu viņš nepārspēja. Tieši šajā cīņas nogrieznī viesiem arī izdevās samazināt starpību līdz minimumam – teicami pretinieku aizsardzības zonā nospēlēja Emīls Ģēģeris, kurš, atņēmis sāncensim ripu, piespēlēja to Batņam, rezultātam kļūstot 1:2.

Noslēdzošajā trešdaļā Latvijas hokejisti aktīvi centās atspēlēties, kas vainagojās panākumiem vien nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Bičevskis veica asu piespēli uz vārtu priekšu, taču tā, atsitusies pret franču hokejistu, nonāca vārtos.
Pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirti, bet abu komandu duelis turpinājās pagarinājumā, kur Francijai bija izcila iespēja gūt vārtus, tomēr mājinieki netrāpīja tukšos vārtos. Savukārt uzreiz pēc tam Rešs neizmantoja arī soda metienu, jo Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba Kristers Gudļevskis.

Pagarinājumā vārti tā arī netika gūti, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kur uzvaru guva Latvija, izceļoties Mārtiņam Dzierkalam un Edgaram Kuldam.
Latvijas izlasi šajā mačā vadīja Artis Ābols.
Svētdien izlases Grenoblē tiksies atkārtoti. Šīs Latvijai ir pirmās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta.