Magņitogorskā no sagruvušās daudzdzīvokļu mājas drupām otrdien, 1.janvārī, izglābta 11 mēnešus veca meitenīte, paziņojušas amatpersonas.

 


“Glābēji sadzirdēja raudāšanu. Bērnu izglāba tas, ka viņš atradās šūpulī un bija silti sasegts,” ziņapmaiņas lietotnē “Telegram” pavēstīja Čeļabinskas apgabala gubernators Boriss Dubrovskis.

Meitenīte nogādāta slimnīcā. Kāds mediķis ziņu aģentūrai TASS sacīja, ka bērns ir pie samaņas un prognozes ir pozitīvas.

Gaisa temperatūra naktī Magņitogorskā noslīdēja līdz mīnus 27 grādiem pēc Celsija.

Jau ziņots, ka Magņitogorskā pirmdien plkst.6 no rīta pēc vietējā laika (plkst.3 pēc Latvijas laika) spēcīgā sprādzienā sagruva stāvu pārsegumi veselā desmitstāvu nama sekcijā.

Amatpersonas apstiprinājušas, ka septiņi cilvēki gājuši bojā un 37 sprādzienā cietušās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji tiek uzskatīti par pazudušiem.

Glābēji šodien uz laiku pārtrauca meklēšanu drupās, lai celtnieki varētu nojaukt vai stabilizēt ēkas konstrukcijas, kuras arī varētu sagrūt. Amatpersonas pieļauj, ka stabilizēšanai var būt nepieciešamas līdz pat 24 stundām.

Daudzdzīvokļu mājā dzīvoja aptuveni 1100 cilvēki. Sprādziens, ko, domājams, izraisīja gāzes eksplozija, pilnībā iznīcināja 35 dzīvokļus un desmit izpostīja.

No sprādziena mirkļa līdz stāvu pārsegumu sagrūšanai saskaņā ar aculiecinieku teikto pagāja vairākas minūtes un daļa iemītnieku paspēja atstāt ēku. Bez pajumtes palikušie cilvēki izmitināti tuvējā skolā.

Čeļabinskas gubernators izsludinājis sēras 2.janvārī.