Nozagts.com jau ziņoja, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacēlis trauksmi par to, ka valdība netiek galā ar solīto uzdevumu izpildīšanu.


Ministru prezidents apgalvo:

"Protams, skaits, kas ir virs 200 – neizpildītie [darbi], tas ir pārāk iespaidīgs. Es pieņemu, ka tam jābūt krietni mazākam. Kavēšanās ir, protams, problēma. Ceru, ka tas pievērsīs katra ministra personīgo uzmanību, un šo jautājumu mēs nenoņemsim no darba kārtības."

Rezolūcija adresēta bez izņēmuma visiem ministriem, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka pienākumu izpildītājai Ilzei Jurčai, Pārresoru koordinācijas centra vadītājam Pēterim Vilkam un Valsts kancelejas direktoram Mārtiņam Krieviņam.

"Lūdzu līdz šā gada 1.martam nodrošināt likumos, Saeimas lēmumos, Valsts prezidenta rīkojumos, Ministru kabineta tiesību aktos, Ministru kabineta sēdes protokollēmumos, Ministru kabineta komitejas sēdes protokollēmumos, Ministru prezidenta rīkojumos un rezolūcijās doto uzdevumu izpildi, kam ir notecējis noteiktais izpildes termiņš," teikts rezolūcijā.

Taču paši ministri ir pretājās domās, vēsta LNT Ziņas. Raidījums aptaujājis ministrus, un tikai retais atzīst, ka darbu kavēšana tik tiešām ir problēma.

Uldis Augulis, satiksmes ministrs (ZZS) lēš:

"Ir kaut kādi jautājumi, kas, protams, objektīvu apstākļu dēļ nav atkarīgi tikai no vienas ministrijas puses. Bet valsts sekretārs manā uzdevumā šobrīd strādā, lai iespējamo skaitu varētu samazināt."

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre (ZZS) apgalvo:

"Visās ministrijās ir iekavēti darbi. Tas, pie kā mēs strādājam, regulāri pārskatām, kādi ir parādi, mēģinām atrast veidus, kā to novērst. Dažkārt tie ir radušies tādēļ, ka uzdevums ir ļoti sarežģīts un prasa vairāk laika, lai to izdarītu kvalitatīvi. Dažkārt arī tiešām varbūt kāda neizdarība. Bet neizdarību, paldies Dievam, ir stingrā mazākumā."

Taču lielākā daļa no LNT Ziņu aptaujāto ministru neuzskata, ka uzdevumu izpildīšana laikus sagādā problēmas.

Jānis Reirs, labklājības ministrs (“Vienotība”) lepojas ar "vienu no baltākām lapiņām":

"Darbu kavēšanās problēmas nav. Lapiņa ir viena no baltākām. Ir neizpildīti četri uzdevumi. Bet tiem visiem ir objektīvu iemeslu dēļ pārcelta izpilde."

Raidījums vēsta, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) situāciju vērtē kā “diezgan labu”. Viņš ministrijas darbā būtiskas problēmas neredz.

Protams, ka ar veikumu apmierināts ir arī izglītības ministrs un tieslietu ministrs.

Dzintars Rasnačs, tieslietu ministrs (VL-TB/LNNK) atzīmē darbu apjomu:

"Kopumā mums ir absolūti lielākā uzdevumu daļa no visām ministrijām. Ja procentuāli mēs rēķinam, mēs esam vieni no labākajiem."

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs (“Vienotība”) saka:

"Nepadarīto darbu atgādināšana ir ļoti laba lieta, jo tas ļauj aktualizēt esošo situāciju. Bet es domāju, ka tiekam galā."