Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas "Knicks" tiks aizmainīts uz Dalasas "Mavericks", ceturtdien ziņo ESPN un citi ietekmīgi Ziemeļamerikas sporta mediji.


Darījums starp abām pusēm jau esot noslēguma fāzē.

Sagaidāms, ka šī maiņas darījuma ietvaros uz Dalasu dosies arī Tims Hārdevejs juniors un Kortnijs Lī, kamēr "Knicks" pretī saņems Deandrē Džordanu, Denisu Smitu junioru un Vesliju Metjūsu.

Kā vēsta ESPN žurnālists Eidrians Vodžnarovskis, "Knicks" un "Mavericks" klubi jau ir panākuši vienošanos, bet darījumā varētu tikt iekļautas arī drafta izvēles tiesības.

Porziņģis ceturtdien ticies ar Ņujorkas kluba vadību, kurā pauda savu neapmierinātību ar šosezon piedzīvotajiem daudzajiem zaudējumiem. Tāpat latvietis izrādījis nepatiku saistībā ar kluba nosprausto virzienu un izteica bažas par to, vai pašreizējā “Knicks” kultūra var nodrošināt sekmīgu komandas nākotni. Sarunā ar “Knicks” vadību Porziņģis vēlējies iegūt skaidrību par savu nākotnes lomu komandā.

Pēc tikšanās ar kluba vadību Porziņģis radījis sajūtu, ka vēlas tikt aizmainīts.

"Knicks" šobrīd piedzīvojusi jau 11 zaudējumus pēc kārtas un ar 10 uzvarām 50 spēlēs kļuvusi par NBA vājāko komandu.

Porziņģis jau teju gadu nav spēlējis ceļgala krustenisko saišu traumas dēļ, turklāt viņš vasarā varētu kļūt par ierobežoti brīvo aģentu. Tiesa, kā norāda Ziemeļamerikas mediji, ir augusi spriedze "Knicks" un latvieša savstarpējās attiecībās, jo spēlētāju neapmierinot daudzie komandas zaudējumi un uzņemtais virziens.

Turklāt klubs arī pagaidām nespēj pateikt, kad latvietis varētu atgriezties laukumā, taču Porziņģis jau vairākkārt paudis vēlmi to izdarīt šosezon.

Ceturtdien Porziņģis kopā ar savu brāli Jāni, kurš ir spēlētāja aģents, ticies ar "Knicks" vadību, lai diskutētu par bažām saistībā ar komandas virzību. Tikšanās laikā "Knicks" vadība arī esot palikusi ar iespaidu, ka Porziņģis vēlas tikt aizmainīts uz citu komandu.

"Knicks" klubs Porziņģi izvēlējās 2015.gada draftā ar kopējo ceturto numuru. Līdz šim viņš savas NBA karjeras laikā katrā no mačiem vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

leta.lv