Raidījumā "Bez Tabu" vērsies tā skatītajs, kurš apgalvo, ka Ropažu novada pašvaldības policists veic mahinācijas, lai samazinātu nodokļu slogu, pārvietojas ar automašīnu bez tehniskās apskates un neapmaksā piespriestos sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.


Raidījuma skatītājs Aivars stāsta, ka pirms pieciem gadiem pārdevis savu Audi A6 automašīnu par 1200 latiem draugam, Ropažu novada pašvaldības policistam Gundaram Kuzminskim. "Tomēr tolaik kārtībsargs spēkratu nepārrakstīja uz sava vārda, lai amatpersona varētu negodprātīgi optimizēt nodokļus, pat nenorādot auto deklarācijā," vēsta "Bez Tabu".

“Mums bija vienošanās, ka CSDD nepārrakstām auto, jo man ir otrās grupas invaliditāte, kas paredz dažādas priekšrocības apdrošināšanā, transporta nodoklis nav jāmaksā. Draugam nebija žēl,”

stāsta Aivars.

Savējie nesodīs! - var braukt bez apskates

Tiek lēsts, ka 2015. gada maijā fotoradars bija fiksējis, ka konkrētās Audi A6 vadītājs ir ievērojami pārsniedzis pieļaujamo ātrumu. "Tāpat pēc radara fotofiksācijas atklājies, ka divus gadus spēkratam nav veikta tehniskā apskate un nav iegādāta OCTA," minēts raidījumā.

Tādēļ,ka masīna netika pārrakstīta, par faktisko saimnieku joprojām skaitījās Aivars. Un tieši viņš savā e-pastā saņēmis protokolu par pārkāpumiem. Aivars nekavējoties protokolu pārsūtījis draugam, pašvaldības policistam.

Slēpjoties aiz invalīda, viņu arī apmāna

Tomēr Ropažu novada pašvaldības policists par sodu apmaksu nelicies ne zinis. "Bez Tabu" vēsta: "To Aivars uzzinājis pērn, kad saņēmis draudus par parāda piespiedu piedziņu no tiesu izpildītāja. Kungs sodu nu jau dubultā apmērā apmaksājis, bet šajā brīdī draudzība izplēnējusi."

Aivars stāsta:

"Esmu pārliecināts, ka viņš brauca bez tehniskās apskates un visa cita, jo viņam ir pazīšanās kriminālpolicijā, un policisti taču savējos nesoda. Jautāsiet – cik maksā draudzība? Izrādās, tikai 175 eiro.

Tieši tik man nācās samaksāt par viņa sodu. Ja viņš tā izturas, es nebūšu pārsteigts, ja viņš kādu notrieks un aizbrauks no notikuma vietas. Ja viņam nav godaprāta tagad, kur tas uzradīsies nākotnē?"

 

Policists atklāti melo

"Lai gan automašīnas pirkšanas un pārdošanas darījumu apliecina dokuments ar abu personu datiem un parakstiem, Ropažu novada pašvaldības policists Gundars Kuzminskis melo, ka viņam ar spēkratu neesot nekāda sakara, pēc kā sarunu pārtrauc," apgalvo raidījums.

Ineteresanti, ka "Bez Tabu" raidījuma komanda atradusi minēto spēkratu pie Ropažu novada pašvaldības policijas ēkas. Automašīnai joprojām (jau kopš 2013. gada) nav tikta veikta tehniskā apskate.

To, ka Audi A6 pieder kārtībsargam, apliecina arī Ropažu iedzīvotāji.

Raidījuma taujāts, vai personai, kura pieķerta šādās negodprātībās, ir vieta policijas rindās, Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko teic, ka “ja šādas kļūdas netiek pieņemtas, tad noteikti nav.”

Diāns Veličko, Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks, apgalvo:

"Tas nav atbalstāmi neatkarīgi no tā, vai tas ir policijas darbinieks vai nē. Transportlīdzeklim ir jāveic tehniskā apskate, jo pretējā gadījumā tas var apdraudēt citus satiksmes dalībniekus un pašu vadītāju. Šāda rīcība nav pieļaujama!"

Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks un arī Ropažu novada domes deputāts sola veikt pārrunas ar Gundaru Kuzminski, un ja būs nepieciešams, piemērot viņam sankcijas.