Nekārtības veselības aprūpes jomā kļūst aizvien lielākas, un sistēma – aizvien nesakārtotāka. Paši pacienti izstāsta, cik absurdās situācijās ir nonākuši gan pacienti, gan ārsti.


Laikraksts “Neatkarīgā Rīta avīze” aprunājās ar kādu Stradiņu slimnīcas darbinieci un nelaimīgā kārtā arī pacienti, jo Dacei turpat darba vietā palika slikti un tika atklāts galvas audzējs.  

“16. maijā darbā palika slikti, un ļoti drīz jau nonācu neiroķirurģijas nodaļā ar diagnozi galvas audzējs, ko konstatēja magnētiskajā rezonansē. Ārstu spriedums bija viennozīmīgs - jāoperē, tāpēc jau uz 25. maiju tika nozīmēta operācija, ko personāla trūkuma dēļ nevarēja veikt, nākamais datums bija 30. maijs - arī tā tika atcelta. Ārsti paskaidroja, ka trūkst operācijas māsu.

Nu jau iet trešā nedēļa.

Es nevainoju ne ārstus, ne māsas, jo algas te tiešām ir smieklīgas - neiroķirurgs par operāciju saņem trīs eiro stundā, bet ne vairāk kā par astoņu stundu darbdienu, neskatoties uz to, ka operācijas reizēm ilgst pat 12-13 stundu. Māsām samaksa ir vēl zemāka. Esmu vienmēr lepojusies ar savu darbavietu, tāpēc ir ļoti žēl noskatīties, kā no Stradiņiem aiziet cilvēki - gan ārsti, gan māsas. Nebūtu to jauno korpusu cēluši, sanāktu nauda, ko pie algas pielikt,” stāsta sieviete.

nra.lv