Neaicināta sadarboties, "Saskaņa" neatbalstīs valdību, aģentūrai LETA sacīja "Saskaņas" frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.


Taujāts, vai "Saskaņa" varētu atbalstīt Alda Gobzema (KPV LV) vadīto valdību, Urbanovičs pauda, ka nevar veidoties situācija, kurā partija bez aicinājuma sadarboties atbalsta valdību.

"Neiesim taču mēs viņus kaitināt ar savu atbalstu," ironizēja Urbanovičs.

Kā ziņots, "KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems solīja, ka līdz Saeimas sēdei tiks sagatavota arī valdības deklarācija un jaunās valdības ieceru finansiālais izvērtējums pat tad, ja Finanšu ministrijas darbiniekiem nāksies strādāt pa nakti.

Gobzems otrdien nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot JKP, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā "sarkanā līnija" un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Tāpat otrdien premjera amata kandidāts paziņoja, ka ir nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar "Attīstībai/Par!" (AP). Līdz ar to sarunas turpina piecas partijas - "KPV LV", ZZS, JKP, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Jaunā Vienotība".

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.