Mūža balva par ieguldījumu latviešu literatūrā šogad piešķirta dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam, vēsta skaties.lv.


Literatūras gada balva ir nozīmīgākais notikums latviešu rakstniecībā, kad atzinības izteiktas izcilākajiem gada laikā izdotajiem darbiem. Literāros darbus izvērtē piecās nominācijās – labākais dzejas krājums, prozas darbs, oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija.

Žūrijas locekļi aizvadīto pasludinājuši par dzejas gadu. Iesniegti 19 krājumi, un pēc grūtas izvēles nolemts pasludināt piecus finālistus četru vietā.

 

Nominācijas:

LABĀKAIS DZEJAS DARBS

Ronalds Briedis ”Zāles pret nemirstību”
Juris Kronbergs ”Uz balkona / bet ja visu laiku…”
Edvīns Raups ”Uguns nedrošs pulss”
Māris Salējs ”Kā pirms pērkona”
Ruta Štelmahere ”Krekls”

LABĀKAIS PROZAS DARBS
Pauls Bankovskis ”Trakie veči”
Jana Egle ”Gaismā”
Laima Kota ”Istaba”
Gundega Repše ”Bogene”

Kopumā žūrijas locekļi izlasījuši katrs 93 grāmatas. Secināts, ka prozā 2016. gads nabadzīgāks – sarakstīts maz grāmatu šajā žanrā.

Godpilnā mūža balvas šoreiz piešķirta dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam.

Dziļa pateicība Bērziņam izteikta par viņa ieguldījumu Latvijas kultūrvides un valodas bagātināšanā – viņš tulkojis, piemēram, Korānu, Bībeli, Eddas dziesmas. Atzinību pats gaviļnieks sauc par pagodinošu, bet pāragru, jo darāmā aizvien ir daudz.

Pašlaik tulkotājs strādā pie 12., 13. gadsimta spāņu epa ”Dziesma par manu Sidu”.

Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 21. aprīlī. Līdztekus naudas balvai laureāti saņems arī īpašo gada balvas goda lampu.

skaties.lv