Lai pircēji par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasītu čekus un apkarotu ēnu ekonomiku, no nākamā gada Latvijā rīkos loteriju iedzīvotājiem, un tajā varēs vinnēt pat 10 000 eiro katru mēnesi. To paredz aizejošās 12.Saeimas ceturtdien, 1.novembrī, pieņemtais Čeku loterijas likums, informēja Saeimas Preses dienests.


Likums stāsies spēkā 2019. gada 1.jūlijā, un arī čekus loterijai varēs reģistrēt, sākot ar nākamā gada 1.jūliju.

Likumā paredzēts, ka čeku loterijai reģistrē čekus par Latvijā iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, kuru kopējā vērtība ir vismaz pieci eiro. Likumā ietvertais nosaukums nenozīmē, ka tas var būt tikai čeks, bet jebkurš attaisnojuma dokuments, piemēram, pakalpojuma samaksas kvīts, biļete.

Loterijai tiks izveidota īpašā tīmekļvietne – cekuloterija.lv, kurā varēs reģistrēt čekus, lai piedalītos loterijā.

Loterijā ar čeku par tabakas, bezdūmu tabakas, alkohola un enerģijas dzērienu iegādi nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas.

Iedzīvotāji loterijā varēs piedalīties neierobežotu reižu skaitu, informēja Saeimas Preses dienests.

Čeku loterijā būs mēneša un gada izlozes. Likums nosaka: mēneša izlozei var reģistrēt čekus, kuru datums sakrīt ar konkrētā mēneša izlozes mēnesi. Čeka reģistrācija mēneša izlozei sākas katra mēneša pirmajā datumā plkst.00.00 un beidzas nākamā mēneša piektajā datumā plkst.23.59

Mēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro apmērā, trīs balvas 5000 eiro un 50 naudas balvas 100 eiro apmērā.

Gada izlozē būs iespēja laimēt vienu balvu 20 000 eiro apmērā, četras balvas 10 000 un piecas balvas 2000 eiro apmērā. Gada izlozei tiks izlozēti katrai mēneša izlozei reģistrētie 10 čeki, kuri attiecīgajā mēneša izlozē nav laimējuši.

Ņemot vērā, ka pirmais darbības gads būs vien puse no kalendārā gada, tad pirmajā gada izlozē, kas norisināsies 2020.gada janvārī, varēs laimēt vienu naudas balvu 10 tūkstošu eiro apmērā, četras balvas piecu tūkstošu un piecas naudas balvas viena tūkstoša eiro apmērā.

Laimētājus noteiks, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru.

Līdzās naudas balvām iedzīvotājiem loterijā būs iespēja saņemt arī papildu balvas, kuras varētu sarūpēt atsevišķu nozaru uzņēmumi, kas ir Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki, kurā šobrīd ir reģistrēti 76 uzņēmumi.

LSM.lv